فروش گرده گل ایرانی در کدام فروشگاه گرده گل با قیمت مناسب به فروش می رساند. گرده گل یا پولن، همان گرده‌های گلی است که به بدن زنبور عسل حین جمع‌آوری شهد می‌چسبد. زنبور این گرده‌ها را با مقداری از شهدی که جمع‌آوری کرده مخلوط می‌کند و به شکل گلوله‌هایی به کندو می‌برد آن را ذخیره می‌کند. گرده‌ی گل به عنوان یک غذای خیلی مهم برای زنبور در طول سال به شمار می‌رود.

 گرده گل چیست؟

گرده گل یا گرده زنبور عسل یا پولن یا خاویار گیاهی،در حقیقت گرده داخل یک شکوفه یا یک گل می باشد. که عمل بارور سازی گیاهان و گلها را انجام میدهد.

معمولا در فصل بهار و در زمان گرده افشانی گیاهان دیده می شود. زنبور عسل گرده گل های موجود در گیاهان و گلها را  جمع آوری کرده و در شانهای عسل ذخیره سازی میکند و علاقه بسیار شدیدی به این ماده دارد.

زندگی و حیات زنبور عسل رابطه مستقیم با گرده گل دارد.

به گونه ای که هیچ غذا یا مکمل غذایی جای آن را برای زنبور عسل نمیگیرد.

این ماده خواص بیشمار و فوق العاده ای بر روی بدن انسان دارد حاوی بیش از ۹۶ ماده موثر می باشد .

بهترین روش مصرف

مزه گرده کمی تلخ است با بوی خاص به همین دلیل برخی افراد از مزه گرده خوششان نمی آید گرده گل را همراه با عسل، شیر، آب میوه  یا به صورت خالص میتوان مصرف کرد و یا جوید.
پیشنهاد می کنیم روزانه ۱۰ گرم الی ۲۰ گرم مصر شود(یعنی یک قاشق غذا خوری سر خالی)
مصرف گرده احتمالابرای برخی افراد موجب حساسیت شود که می توان برای جلو گیری از این عمل کمی گرده گل را تست کنند اگر حساسیت یا مشکلی پیش نیامد میتوانند هر روز گرده مصرف کنند.
گرده گل ایرانی و کوهی میباشد متاسفانه در سالهای اخیر گرده گل خارجی وارد بازار شده البته از راه قاچاق که از نظر کیفیت و مرغوبیت در مقایسه با گرده گل ایرانی کیفیت خیلی پایینتری دارد از این رو پیشنهاد میکنیم حتما از گرده گل ایرانی استفاده کنید.

گرده گل به عنوان خواص دارویی

به عنوان آنتی اکسیدان

گرده گل حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان ها از جمله فلانوئید ها، کوئرستین، کامپرفرول و گلوتاتیون است. این آنتی اکسیدن ها بدن شما را در برابر رادیکال های آزاد که باعث بیماری های مزمن مانند سرطان یا دیابت نوع 2 می شود، محافظت می کند.

جلوگیری از بیمارهای قلبی

چربی و کلسترول خون بالا می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی  در افراد مبتلا به نزدیک بینی که در اثر گرفتگی شریان ها ایجاد شده است نیز مکمل های گرده گل میزان کلسترول را کاهش داده و باعث افزایش بینایی آنها می شود.

تقویت کننده کبد

گرده گل می تواند شدت و شروع آلرژی را کم کند. این عصاره به میزان قابل توجهی از فعال شدن سلول های ماست سل جلوگیری می کند. با فعال شدن این سلول ها، مواد شیمیایی آزاد شده که باعث ایجاد واکنش آلرژیک می شود

کاهش علائم یائسگی

یائسگی که نشانه قطع قاعدگی در زنان است، اغلب با علائم ناراحت کننده مانند گرگرفتگی، تعریق شبانه، تغییر خلق و خو و خواب همراه است. گرده گل می تواند این علائم را کاهش دهد.

خاصیت ضد سرطانی

گرده گل را مهارکننده رشد تومور و تحریک آپوپتوز (مرگ برنامه ریزی شده سلول ها) در سرطان های پروستات، روده بزرگ و لوسمی می دانند. بعضی از دانشمندان معتقدند که گرده گل بید سفید دارای خاصیت ضد استروژن است و می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه، رحم و پروستات است.